MENU

Δευτέρα 1 Απριλίου 2013

ΗΦΑΙΣΤΟΣ/ΑΧΙΛΛΕΑΣ Vs ΚΡΗΝΗ΄97 74-70

Για 39΄ λεπτά η ομάδα μας κέρδιζε , η διαφορά στο 15΄έφτασε στο +18 με σκόρ 20-38 και κατάφερε να χάσει το παιχνίδι με σκόρ 74-70. Φανταστικό ξεκίνημα έκανε η ομάδα μας όπου με 4/5 τρίποντα προηγήθηκε στο δεκάλεπτο με 14-24. Στον ίδιο ρυθμό στην επίθεση κινήθηκε και στο δεύτερο δεκάλεπτο , φτάνοντας την διαφορά στο +18 , πετυχαίνοντας άλλα 4 τρίποντα. Η άμυνα όμως άρχισε να δείχνει σημάδια μη συγκέντρωσης , αφού δεχτήκαμε 20 πόντους. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ήφαιστος μπήκε δυνατά κλείνοντας τον Δημόπουλο στην άμυνά τους και πιέζοντας ψηλά τα σούτ έξω από τα 6,75. Το τρίτο δεκάλεπτο τελείωσε με σκόρ 52-57. Η μείωση του σκόρ έδωσε ψυχολογία στους γηπεδούχους και σιγά σιγά ροκάνισαν την διαφορά. Στο 37΄ λεπτό μείωσαν 66-67 και 1΄ λεπτό περίπου για την λήξη προηγήθηκαν 70-67. Στα 41΄΄ ο Δημόπουλος ισοφάρισε σε 70-70 και κέρδισαν στην άμυνα και την μπάλα έχοντας πλεονέκτημα για την νίκη. Όμως ο Παναγιωταρόπουλος κάνοντας γρήγορη επίθεση χωρίς λόγο έκανε το λάθος και ο Ήφαιστος πήρε την κατοχή. Στην επίθεση κέρδισαν φάουλ ευστοχώντας στις βολές , η επίθεση της ομάδας μας ήταν κακή και κάνοντας φάουλ για να ελπίζει , διαμορφώθηκε το 74-70. Απών από το παιχνίδι ο Χρυσανθακόπουλος , ο Χριστοδούλου , ο Παπαρίζος και ο Γουβέλης.

ΚΡΗΝΗ(Παπαδημητρίου): Δημόπουλος 23(5) , Παναγιωταρόπουλος 15(3) , Μητρόπουλος 11(1) , Ρεκούτης 10(1) , Μοσχονάς 7(1) , Τσαρμπόπουλος 4 , Παναγής , Αραβαντινός.

ΉΦΑΙΣΤΟΣ/ΑΧΙΛΛΕΑΣ(Καραγιάννης): Κεπενός 20(3) , Τσινούκας 18(1) , Αγγελόπουλος 14(4) , Παπαδόπουλος 12 , Μπιτσάκος 7(1) , Δημόπουλος 2.

Τα δεκάλεπτα: 14-24 , 20-20 , 18-13 , 22-13.

Διαιτητές: Λογοθέτης , Καμήτσος.