MENU

Τρίτη 5 Φεβρουαρίου 2013

ΑΠΟΛΛΩΝΙΑΔΑ Vs ΚΡΗΝΗ'97 83-76

Στην παράταση κρίθηκε το παιχνίδι της ομάδας μας στην έδρα της Απολλωνιάδας με σκόρ 83-76. Ο κανονικός αγώνας έληξε 71-71. Η ομάδα μας ξύπνησε στο τέταρτο δεκάλεπτο αλλά δεν ήταν αρκετό για να πάρει την νίκη. Στα τελευταία δευτερόλεπτα ο Χρυσανθακόπουλος μείωσε με καλάθι και φάουλ 71-69 και στην επόμενη επίθεση ισοφάρισε με τον Μητρόπουλο σε 71-71. Στα τελευταία 2'' ο Δημόπουλος έχασε την ευκαιρία να δώσει την νίκη στην ομάδα μας , χάνοντας εξ΄επαφής σούτ. Στην παράταση η Απολλωνιάδα με περισσότερες αντοχές πήρε το παιχνίδι και μαζί ελπίδες για την παραμονή της.

ΚΡΗΝΗ(Παπαδημητρίου): Δημόπουλος 22(4) , Παναγιωταρόπουλος 20(1) , Τσαρμπόπουλος  , Χριστοδούλου  , Παναγής , Γουβέλης , Αραβαντινός , Χρυσανθακόπουλος 24(2) , Μοσχονάς , Παπαρίζος 2 , Μητρόπουλος 6 , Ρεκούτης 2.

ΑΠΟΛΛΩΝΙΑΔΑ(Μπερδέσης): Σωτηρόπουλος 5 , Μουστρούφας 9 , Κατσαίτης 4(1) , Νικολουλόπουλος 13(2) , Αζαρίας 8 , Χουλιάρας 7(1) , Σερέτης 23(1) , Αδαμόπουλος 14 , Μαστρογιαννόπουλος , Παπανικολάου , Λαμπρόπουλος , Κάψαλος.

Τα δεκάλεπτα: 18-10 , 21-19 , 19-15 , 13-27. παράταση 12-05.

Διαιτητές: Κρεσταινίτης και Αθανασόπουλος.