MENU

Δευτέρα 17 Δεκεμβρίου 2012

ΑΧΑΓΙΑ΄82 Vs ΚΡΗΝΗ΄97 63-73

Με νίκη έκλεισε την χρονιά η ομάδα μας με σκόρ 63-73 , απέναντι σε μια ομάδα που αν δεν αλλάξει κάτι στην  πορεία δύσκολα θα κρατηθεί στην κατηγορία. Η ομάδα μας δεν κινδύνεψε σε κανένα σημείο του αγώνα παρόλο που η Αχαγιά , με ξεσπάσματα , πλησίαζε στο σκόρ. Από το πρώτο δεκάλεπτο η Κρήνη πήρε διαφορά με σκόρ 14-22.Στο δεύτερο δεκάλεπτο η Αχαγιά ισορρόπησε κάπως το παιχνίδι και το ημίχρονο τελείωσε με σκόρ 33-36. Στο τρίτο δεκάλεπτο η Κρήνη πήρε διαφορά 10 πόντων και στην τελευταία περίοδο την διατήρησε χωρίς ιδιαίτερη πίεση.

ΚΡΗΝΗ(Παπαδημητρίου): Δημόπουλος 22(3) , Χρυσανθακόπουλος 17 , Παναγιωταρόπουλος 14(2) , Τσαρμπόπουλος 8 , Γουβέλης 6 , Παναγής 6 , Αραβαντινός , Χριστοδούλου , Μοσχονάς , Ρεκούτης , Μητρόπουλος.

ΑΧΑΓΙΑ(Μιχαηλίδης): Δελάρτας 15(2) , Ράπτης 14(4) . Χριστοδουλόπουλος 13(2) , Αθανασόπουλος 6 , Κωστούρος 6 , Παναγόπουλος 4 , Στεφανόπουλος 3(1) , Μαντάς 2 , Νταβλούρος , Τάρναρης , Στάνκοβιτς.

Τα δεκάλεπτα: 14-22 , 19-14 , 11-18 , 19-19.

Διαιτητές: Μπούσιας , Κοτσίρης.