MENU

Δευτέρα 26 Νοεμβρίου 2012

ΚΡΗΝΗ'97 Vs ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ 68-73

Σε ντέρμπι εξελίχτηκε το παιχνίδι ανάμεσα στην ομάδα μας και σε αυτήν της Παναχαικής. Οι φιλοξενούμενοι απέδρασαν με το διπλό από τα Ροίτικα , με σκόρ 68-73. Η ομάδα μας ξεκίνησε όπως σε όλα τα παιχνίδια άσχημα , με σκόρ πρώτου δεκαλέπτου 17-24. Σε όλο τον αγώνα η Κρήνη κυνηγούσε το σκόρ που έφτασε μέχρι και δέκα πόντους διαφορά. Οι κοκκινόμαυρη έπαιξαν σχεδόν σε όλο το παιχνίδι άμυνα press με παγίδες. Αυτό στην αρχή δυσκόλεψε την Κρήνη αλλά στην συνέχεια η άμυνα αυτή της έδωσε κάποια εύκολα καλάθια.Στο δεύτερο δεκάλεπτο η Κρήνη ισορρόπησε το παιχνίδι με σκόρ 12-10 όπως και το τρίτο με σκόρ 17-18. Στο τέταρτο δεκάλεπτο η ομάδα μας ήταν κοντά στο σκόρ και δύο περίπου λεπτά πρίν τη λήξη , η Κρήνη πέρασε μπροστά με έναν πόντο.Στα τελευταία λεπτά μίλησε η εμπειρία του Λιούρδη όπου πήρε την ομάδα πάνω του και την νίκη. Η ομάδα γενικά βρέθηκε σε καλή μέρα αλλά ο Νίκος Δημόπουλος ήταν σε εξαιρετική κατάσταση και πέτυχε 31 πόντους 4 τρίποντα.

ΚΡΗΝΗ(Παπαδημητρίου): Χρυσανθακόπουλος 11(1) , Δημόπουλος 31(4) , Παναγιωταρόπουλος 8 , Τσαρμπόπουλος 10 , Παπαρίζος 3 , Μοσχονάς 5, Ρεκούτης , Αραβαντινός , Μυλωνάς , Παναγής , Γουβέλης . Χριστοδούλου.

ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ(Κοτσώνης): Λιούρδης 15 , Παναγόπουλος 10(2) , Γκορτζίλας 10(2) , Καραγιάννης 11 , Χρυσανθόπουλος 7(1) , Γατσούλης 8 , Πατσαρούχας 7(1) , Μασούρας 4 , Κάτσης , Καντάς , Ανέστης , Βασιλείου.

Τα δεκάλεπτα: 17-24 , 12-10 , 17-18 , 22-21.

Διαιτητές: Κρεσταινίτης , Λογοθέτης.