MENU

Δευτέρα 5 Νοεμβρίου 2012

ΚΡΗΝΗ΄97 Vs ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 65-63

Παιχνίδι για γερά νεύρα εξελίχτηκε το τέλος του αγώνα της ομάδας μας με αυτήν της Ολυμπιάδας. Οι παίκτες μας ξεκίνησαν και τελείωσαν εντυπωσιακά το πρώτο δεκάλεπτο (26-12) , με καλή άμυνα και υψηλά ποσοστά ευστοχίας. Στο δεύτερο δεκάλεπτο η Ολυμπιάδα βελτίωσε την άμυνά της , όπως και αναμενόταν και κατάφερε να ισορροπήσει το παιχνίδι με σκόρ 15-14. Η διαφορά έφτασε μέχρι και 17 πόντους υπέρ της Κρήνης αλλά το ημίχρονο τελείωσε με σκόρ 41-26. Στο τρίτο δεκάλεπτο η Ολυμπιάδα έκλεισε με πιεστική άμυνα τους παίκτες μας και σε συνδυασμό με τον τραυματισμό του Ρεκούτη , ο οποίος βρισκόταν σε εκπληκτική μέρα , άρχισε να ροκανίζει την διαφορά. Το ίδιο έγινε και στο τέταρτο δεκάλεπτο και 22'' πρίν το τέλος η Ολυμπιάδα κατάφερε να ισοφαρίσει σε 63-63 με τρίποντο του Ρέλλα. Μετά το τάιμ άουτ η Κρήνη επανέφερε την μπάλα από  τα πλάγια και άρχισε να ροκανίζει τον χρόνο αφού η επίθεση ήταν όλη δική της. Οι παίκτες της Ολυμπιάδας δεν έδωσαν φάουλ και στα 7'' μετά από ασίστ του Τσαρμπόπουλου κάτω από την ρακέτα , ο Μητρόπουλος σκόραρε και έκανε το 65-63. Η Ολυμπιάδα είχε 7'' να ισοφαρίσει ή ακόμα και να νικήσει το παιχνίδι αλλά η Κρήνη εκμεταλλεύτηκε το γεγονός ότι είχε να δώσει 2 φάουλ πρίν στείλουν τους αντιπάλους στις βολές και σταματώντας δύο φορές το χρόνο με φάουλ αποδιοργάνωσε την επίθεση των αντιπάλων που με σούτ απελπισίας του Ρέλλα τελείωσε το μάτς.

ΚΡΗΝΗ(Παπαδημητρίου): Δημόπουλος 20(2) , Παναγιωταρόπουλος 12(2) . Χρυσανθακόπουλος 12(1) , Ρεκούτης 11 , Τσαρμπόπουλος 3(1) , Μητρόπουλος 3 , Χριστοδούλου 2 , Παπαρίζος 2 , Παναγής , Αραβαντινός , Μοσχονάς , Γουβέλης.

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ(Αναστασόπουλος): Παπαβασιλόπουλος 18(1) , Καπερώνης 17(2) , Ρέλλας 11(1) , Σύψας 7 , Κατεβάτης 4 , Μούτσιος 3 , Σωτηρόπουλος 2 , Αλεξόπουλος 1 , Μαγουλάς , Μπούμπουλης.

Τα δεκάλεπτα: 26-12 , 15-14 , 10-18 , 14-19.

Διαιτητές :  Κρεσταινίτης , Κανελλόπουλος