MENU

Δευτέρα 16 Ιανουαρίου 2012

Α.Ε. ΛΕΧΑΙΝΩΝ Vs Α.Σ. ΚΡΗΝΗ'97 74-82

Ασταμάτητη η Κρήνη στην στροφή της 13ης αγωνιστικής του πρώτου γύρου κάνοντας το 4x4 στα τελευταία παιχνίδια και έχοντας σαν αποκομιδή του πρώτου γύρου 7 νίκες και 6 ήττες.Αποκομιδή η οποία την φέρνει στην 7η θέση της βαθμολογίας μαζί με Παναχαική και Γλαύκο.Θέση έκπληξη για πολλούς αλλά για εμάς που ζούμε την ομάδα από κοντά , μας αδικεί. Παίκτες που αμφισβητήθηκαν αλλά έχοντας προπονητή και διοίκηση που τους πίστεψαν και θα τους στηρίζουν , οδηγούν την ομάδα από νίκη σε νίκη.Ομάδα χωρίς υψηλό μπάτζετ , αλλά ομάδα φίλων και αθλητών με μπασκετική παιδεία.

Από ένα ημίχρονο ανήκει σε κάθε ομάδα στο σημερινό παιχνίδι.Η Α.Ε.Λ. προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο με σκόρ 39-32 ενώ το δεύτερο ανήκει στην Κρήνη με σκόρ 35-50.
Η ομάδα μας δυσκολεύτηκε στο πρώτο ημίχρονο απέναντι στην Α.Ε.Λ. έχοντας στο μυαλό της ότι οι αντίπαλοι έχουν διοικητικά και αγωνιστικά (λόγω ελλείψεων) προβλήματα και θα ήταν ένα εύκολο απόγευμα. Οι αντίπαλοι όμως παρ'όλο που αγωνίστηκαν με 6 αθλητές έπαιξαν παθιασμένα για την νίκη. Ο Ανδρέας Παπαδημητρίου κατάφερε στο ημίχρονο να αφυπνίσει τους παίκτες και  στο τρίτο δεκάλεπτο με ρεσιτάλ δημιουργικότητας και ευστοχίας έκαναν την ανατροπή και εκεί τελείωσαν όλα.Στα αξιοσημείωτα είναι ότι η διαφορά υπέρ της Α.Ε.Λ. στο πρώτο ημίχρονο έφτασε μέχρι και 16 πόντους ενώ στο δεύτερο η Κρήνη την ανέτρεψε και την έφτασε μέχρι και 19 πόντους υπέρ της.
Πρωταγωνιστές του αγώνα για την ομάδα μας ο συνήθης Δημόπουλος με 30(4) πόντους και ο Παναγιωταρόπουλος με 16(2) πόντους , χωρίς βέβαια να υστερήσει κάποιος από τους υπόλοιπους. Από τα Λεχαινά ξεχώρισε ο Κακολύρης με 25(4) πόντους.

Τα δεκάλεπτα : 17-12 , 22-20 , 15-26 , 20-24.

ΚΡΗΝΗ (Παπαδημητρίου) : Δημόπουλος 30(4) , Παναγιωταρόπουλος 16(2) , Χρυσανθακόπουλος 12 , Τσαρμπόπουλος 10(2) , Τσαγγαράς 8(1) , Αλεξόπουλος 4 , Λιβιεράτος 2 , Παπαρίζος , Χαιριστανίδης.

Α.Ε.Λ. (Κολλιόπουλος) : Κακολύρης 25(4) , Κεπενός 17(1) , Συναδινός 15(2) , Μάρκος 10 , Στεφανίδης 7(1) .