MENU

Τρίτη 6 Δεκεμβρίου 2011

ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ Vs ΚΡΗΝΗ'97 68-66

Ήττα της Κρήνης στον Πύργο με σκόρ 68-66. Η τύχη γύρισε την πλάτη στην ομάδα μας όταν 3'' πρίν τη λήξη του αγώνα ο Χρυσανθακόπουλος φεύγοντας στον αιφνιδιασμό επέλεξε το σούτ τριών πόντων και τη νίκη ,  από το δίποντο και την παράταση αλλά η μπάλα δεν του έκανε το χατίρι. Η ομάδα μας έκανε ένα καλό παιχνίδι με εξαίρεση το δεύτερο δεκάλεπτο.Τα ατομικά λάθη και τα αμυντικά ριμπάουντ στοίχησαν για ένα ακόμα παιχνίδι.Η Κρήνη παρατάχθηκε στον αγωνιστικό χώρο χωρίς τους τραυματίες Τσαρμπόπουλο και Χριστοδούλου.Πλέον η ομάδα μας στρέφεται στα δύο τελευταία φετινά παιχνίδια με Πυρσό εντός και ΕΑΠ εκτός όπου θέλει να κλείσει την χρονιά με νίκες.

Διαιτητές αγώνα : Δαρλαμήτσος , Θεοδωρόπουλος  (μέτρια διαιτησία - φόρτωσε με φάουλ από νωρίς την ομάδα μας - όλες οι αμφισβητούμενες φάσεις δόθηκαν υπέρ του Πανηλειακού)

Τα δεκάλεπτα : 17-20 , 19-10 , 16-19 , 16-17.

ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ (Σκίπης): Κιούφης 17(2) , Κωνσταντόπουλος Χ. 12(2) , Παπαγιάννης Λ. 11 , Δανίκας 6 , Κωνσταντόπουλος Α. 5(1) , Θανάσουλας 5 , Σκίπης , Αναστασόπουλος , Παπαδάτος , Γαβράς.

ΚΡΗΝΗ (Παπαδημητρίου) : Δημόπουλος 20(2) , Χρυσανθακόπουλος 15(2) , Παπαρίζος 6 , Χαιριστανίδης 6 , Τσαγγαράς 6 , Παναγιωταρόπουλος 5 , Αλεξόπουλος 4 , Λιβιεράτος 4 , Θεοδωρόπουλος , Αραβαντινός Λ. ,