MENU

Τρίτη 13 Δεκεμβρίου 2011

ΚΡΗΝΗ'97 Vs ΠΥΡΣΟΣ 69-51

Άνετη νίκη για την Κρήνη απέναντι στόν Πυρσό με σκόρ 69-51. Από το ξεκίνημα η ομάδα μας δεν έδωσε δικαιώματα στόν αντίπαλό της. Πήρε το προβάδισμα από τα πρώτα λεπτά και αυξάνοντας τη διαφορά την έφτασε στο ημίχρονο στους 19 πόντους , με σκόρ 32-13. Στο δεύτερο ημίχρονο κατέβασε ταχύτητα  αλλά η διαφορά έμεινε στα ίδια επίπεδα. Ο Πυρσός  με ατομικές κυρίως προσπάθειες δεν κατάφερε κάτι αξιόλογο. Η ομάδα μας παρατάχθηκε χωρίς τον Μιχάλη Χριστοδούλου , ο οποίος σιγά σιγά θα μπεί σε ρυθμούς προπονήσεων και θα αγωνιστεί πλέον την νέα χρονιά και τον Χρήστο Τσαρμπόπουλο ο οποίος ένιωσε ενοχλήσεις στην γάμπα στο ζέσταμα αναγκάζοντας τον Ανδρέα Παπαδημητρίου να τον κρατήσει στον πάγκο και να τον προστατεύσει από την δύσκολη συνέχεια.

Τα δεκάλεπτα : 16-09 , 16-04 , 18-19 , 19-19.

ΚΡΗΝΗ (Παπαδημητρίου): Χρυσανθακόπουλος 18(1) , Δημόπουλος 16 , Τσαγγαρας 9(2) , Αλεξόπουλος 9(1) , Παναγιωταρόπουλος 9(2) , Παπαρίζος 4 , Χαιριστανίδης 4 , Λιβιεράτος , Αραβαντινός Λ. , Τσαρμπόπουλος (τραυματίας).

ΠΥΡΣΟΣ (Χουντής) : Παπαδόπουλος 18(1) , Καλλίγας 15(4) , Κωστόπουλος 7 , Αγαλόπουλος 4 , Μανίκας 4 , Καλαντζής 3(1) , Χρυσανθακόπουλος , Διαμαντόπουλος , Μανωλόπουλος , Τσαούσης , Θεοδωρόπουλος , Μήλας .

Διαιτητές αγώνα : Δημόπουλος Κ. και Λογοθέτης Η.